• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Devil Below

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Retreat

  • Mank

    ★★★★

  • Spell

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Old Ways

    ★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Books of Blood

    ★½

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★½

  • The Big Ugly

    ★★

  • Ghosts of War

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Bulbbul

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Droving

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★½

  • The Main Event

    ½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½