PT99 has logged 305 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rakkhosh

Rakkhosh

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crazies

The Crazies

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Year One

Year One

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parents

Parents

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Droving

The Droving

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barbarian Queen

Barbarian Queen

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bay

The Bay

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rodan

Rodan

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry