• Hustle

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bright

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • American Assassin

    ★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Detroit

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★½

  • The Circle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Louis C.K. 2017

  • Ghost in the Shell

  • Life

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Logan

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Patti Cake$

    ★★★½

  • Beatriz at Dinner

    ★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Lemon

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Landline

    ★★★★