• Under the Skin

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • About Time

    ★★★

  • The Strange Color of Your Body's Tears

    ★★★

  • Clear History

    ★★★½

  • We're the Millers

  • These Final Hours

    ★★½

  • 2 Guns

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★

  • The Wolverine

    ★★½

  • R.I.P.D.

  • RED 2

    ★★

  • Kick-Ass 2

    ★½

  • Computer Chess

  • Turbo

    ★½

  • Pacific Rim

    ★½

  • The World's End

    ★★★★

  • The Heat

    ★★½

  • Europa Report

    ★★

  • Killing a Pig Without Mao

    ★★★½

  • That I'm Falling?

    ★★★

  • The East

    ★★

  • After Earth

  • The Congress

    ★½

  • Only God Forgives

    ★★½

  • Blue Ruin

    ★★★

  • Epic

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★½

  • And Now a Word from Our Sponsor

    ★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★½

  • Mindless

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★½

  • Between Beasts

    ★★★

  • Trance

    ★★

  • Admission

    ★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • The Incredible Burt Wonderstone

  • Little Witch Academia

    ★★★½

  • First Fall

    ★★★

  • Jack the Giant Slayer

  • Hard to Be a God

    ★★★★

  • The Croods

    ★★

  • Identity Thief

    ★★½

  • A Good Day to Die Hard

    ★★½

  • The Way Way Back

    ★½

  • Prince Avalanche

    ★★★½

  • Mama

    ★★

  • This Is 40

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Hitchcock

    ★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★½

  • The Comedy

    ★★★

  • Flight

    ★★

  • Wreck-It Ralph

    ★½

  • Jim Jefferies: Fully Functional

    ★★★

  • Cloud Atlas

    ★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Bestiary

    ★★★½

  • Argo

    ★★★½

  • Looper

    ★★½

  • Hotel Transylvania

    ★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • Dredd

    ★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Beauty Is Embarrassing

    ★★★½