• Spring Breakers

    ★★★★

  • To the Wonder

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Berberian Sound Studio

    ★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★½

  • The Campaign

    ★★½

  • ParaNorman

    ★★

  • Thumb Snatchers from the Moon Cocoon

    ★★½

  • Killing Them Softly

    ★★★

  • The Watch

    ★½

  • Wrong

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Giant God Warrior Appears in Tokyo

  • Savages

    ★★

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Ted

    ★★

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★

  • Safety Not Guaranteed

  • Paperman

    ★★½

  • Snow White and the Huntsman

    ★½

  • Prometheus

    ★★

  • Mud

    ★★★½

  • Cosmopolis

    ★½

  • Chernobyl Diaries

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Dark Shadows

    ★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Josh Blue: Sticky Change

    ★★★★

  • Battleship

    ★½

  • Aziz Ansari: Dangerously Delicious

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★

  • Tim and Eric's Billion Dollar Movie

    ★★★

  • Project X

  • The Lorax

    ★★½

  • Wanderlust

    ★★½

  • John Carter

    ★★½

  • The Wall

    ★★★½

  • Chronicle

    ★½

  • Room 237

    ★★★

  • The Grey

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★½

  • Take This Waltz

    ★★

  • Silver Tongues

    ★★★★

  • Immortals

    ★½

  • The Muppets

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Hugo

    ★★

  • Samsara

    ★★★★

  • Sleepless Night

    ★★½

  • You're Next

    ★★½

  • 4:44 Last Day on Earth

  • Dark Horse

    ★★

  • Shame

    ★★★★

  • Kill List

    ★★★

  • Shut Up Little Man! An Audio Misadventure

    ★★★½

  • Portal: No Escape

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Red State

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★½

  • Bernie

    ★★★

  • Super 8

    ★★★

  • The Man Who Was Afraid of Falling

    ★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Oslo, August 31st

    ★★½

  • Melancholia

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★½

  • The Artist

    ★★★★