Sort by

Trevor has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Variety Lights

Variety Lights

1950
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
21
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
13
Christmas Eve on Sesame Street

Christmas Eve on Sesame Street

1978
×
Read prior review Edit this entry  
13
Wings

Wings

1966
×
★★★
Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
12
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Edit this entry  
09
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
04
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Street of Shame

Street of Shame

1956
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paulie

Paulie

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Edit this entry