RSS feed for Rhys
  • Cats

  • The Fall

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★½

  • The Farewell

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Peterloo

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Show Dogs

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Blindspotting