sara has logged 153 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready to Rumble

Ready to Rumble

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

2013
×
Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Genuine

Genuine

1920
×
★★
Edit this entry  
12
Real Life

Real Life

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry