Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
Edit this entry  
23
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★
Edit this entry  
18
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Halftime

Halftime

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★½
Edit this entry  
11
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Captive Audience: A Real American Horror Story

Captive Audience: A Real American Horror Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★
Edit this entry  
27
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
George Carlin: Again!

George Carlin: Again!

1978
×
Edit this entry  
27
Freeway

Freeway

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
George Carlin: What Am I Doing in New Jersey?

George Carlin: What Am I Doing in New Jersey?

1988
×
Edit this entry  
26
George Carlin: Doin' it Again

George Carlin: Doin' it Again

1990
×
Edit this entry  
25
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Katt Williams: World War III

Katt Williams: World War III

2022
×
Edit this entry  
24
George Carlin: It's Bad for Ya!

George Carlin: It's Bad for Ya!

2008
×
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
George Carlin: Jammin' in New York

George Carlin: Jammin' in New York

1992
×
Edit this entry  
21
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★½
Edit this entry