Sort by

Patrick has logged 91 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
A Thin Line Between Love and Hate

A Thin Line Between Love and Hate

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
Armed and Dangerous

Armed and Dangerous

1986
×
★½
Edit this entry  
16
George Carlin: You Are All Diseased

George Carlin: You Are All Diseased

1999
×
Edit this entry  
15
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
½
Edit this entry  
14
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
George Carlin: Back in Town

George Carlin: Back in Town

1996
×
Edit this entry  
11
George Carlin: Life Is Worth Losing

George Carlin: Life Is Worth Losing

2005
×
Edit this entry  
10
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Edit this entry  
08
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
½
Edit this entry  
04
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★½
Edit this entry  
04
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
365 Days

365 Days

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★
Edit this entry  
23
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
10

10

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Heavy

Heavy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
03
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Edit this entry  
01
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry