Sort by

Pube has logged 77 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Dad

Ghost Dad

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ed

Ed

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bean

Bean

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rad

Rad

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Matinee

Matinee

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Survivor's Guide to Prison

Survivor's Guide to Prison

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cure

The Cure

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghoulies IV

Ghoulies IV

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
He Was a Quiet Man

He Was a Quiet Man

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stone

Stone

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry