Sort by

Pube has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
NBA TV Presents: The Dream Team

NBA TV Presents: The Dream Team

×
Read the review Edit this entry  
11
Lucas

Lucas

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Where the Day Takes You

Where the Day Takes You

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: The Tribe

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Light It Up

Light It Up

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kazaam

Kazaam

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steel

Steel

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fever Lake

Fever Lake

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Danzig: Home Video

Danzig: Home Video

1990
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ed Gein: The Butcher of Plainfield

Ed Gein: The Butcher of Plainfield

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
City Island

City Island

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Out of Bounds

Out of Bounds

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Major League II

Major League II

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood and Wine

Blood and Wine

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Hider in the House

Hider in the House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Money

Free Money

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hardball

Hardball

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry