• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bill Maher: #Adulting

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Requin

    ½

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Alec Baldwin: Unscripted

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

  • Great White

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★½