Daryl has logged 32 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The New Janitor

The New Janitor

1914
×
★★½
Edit this entry  
29
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Edit this entry  
07
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Edit this entry