• Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The House

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Thunder Force

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Drifting

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ½

  • Mank

    ★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • All the Bright Places

    ½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½