dila has logged 15 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside

Inside

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
XX

XX

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry