RSS feed for Jishnu
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tears in the Rain

Tears in the Rain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tharangam

Tharangam

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Noor

Noor

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Take Off

Take Off

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angamaly Diaries

Angamaly Diaries

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dhuruvangal Pathinaaru

Dhuruvangal Pathinaaru

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pan

Pan

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Anuraga Karikkin Vellam

Anuraga Karikkin Vellam

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
400 Days

400 Days

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Charlie

Charlie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
Edit this entry  
25
Kunjiramayanam

Kunjiramayanam

2015
×
Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Edit this entry  
23
Junun

Junun

2015
×
Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Home

Home

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry