• The Lost City

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Jagged

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★