RSS feed for Pulpilone

Pulpilone has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Avengement

Avengement

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
George Carlin: Complaints & Grievances

George Carlin: Complaints & Grievances

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
Pity

Pity

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Edit this entry