RSS feed for 🥊adrian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barry

Barry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dave

Dave

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What's My Name: Muhammad Ali

What's My Name: Muhammad Ali

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry