Lizzy has logged 37 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Viral

Viral

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brothers McMullen

The Brothers McMullen

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Years

6 Years

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry