Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Dual

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Ghosts of War

    ★½

  • The Last Shift

    ★★★½

  • Worth

    ★★★

  • The Outpost

    ★★½

  • Outback

    ½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Avengement

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Last Breath

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ladies in Black

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Merger

    ★★★★

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Crash Pad

  • Sweet Country

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • The Endless

    ★★

  • Life

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Skins

    ★★★★

  • iBoy

    ★★★★

  • Bad Day for the Cut

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Spectral

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Monster

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • The Void

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Buster's Mal Heart

    ★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • The Ivory Game

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Siege of Jadotville

    ★★★

  • The Duel

    ★★

  • Me Before You

    ★★★

  • Elle

    ½

  • Raw

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★