• The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • Holler

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • I Used to Go Here

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Still Wylde

    ★★½

  • Waffle

    ★★★