Sort by

Daniel has logged 29 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
At Close Range

At Close Range

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Margin Call

Margin Call

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★
Edit this entry  
29
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
The House

The House

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★
Edit this entry