PUNQ has logged 1,155 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kalabog en Bosyo Strike Again

Kalabog en Bosyo Strike Again

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Espionnage ou la guerre sans armes

Espionnage ou la guerre sans armes

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
La sentinella della patria

La sentinella della patria

1927
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Dolphin Tale 2

Dolphin Tale 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mother's Elling

Mother's Elling

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Der Herr auf Bestellung

Der Herr auf Bestellung

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial

The Trial

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lightning Bryce

Lightning Bryce

1919
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Not Without My Daughter

Not Without My Daughter

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Grandmother's House We Go

To Grandmother's House We Go

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
White Squall

White Squall

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Met onze jongens aan de Ijzer

Met onze jongens aan de Ijzer

1926
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aus eigener Kraft - Ein Filmspiel vom Auto

Aus eigener Kraft - Ein Filmspiel vom Auto

1924
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unwanted

The Unwanted

1924
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Couple of Down and Outs

A Couple of Down and Outs

1923
×
Read the review Edit this entry  
20
Cœurs belges

Cœurs belges

1923
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Smilin' Through

Smilin' Through

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A noi! Dalla sagra di Napoli al trionfo di Roma

A noi! Dalla sagra di Napoli al trionfo di Roma

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Circle of Death

The Circle of Death

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
La revanche belge

La revanche belge

1922
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
La jeune Belgique

La jeune Belgique

1922
×
Read the review Edit this entry  
18
Âme belge

Âme belge

1921
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
La libre Belgique

La libre Belgique

1921
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Discovering Cinema: Movies Dream in Color

Discovering Cinema: Movies Dream in Color

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beauty in a Bottle

Beauty in a Bottle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Slave Market

The Slave Market

1921
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moron 5.2: The Transformation

Moron 5.2: The Transformation

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Kämpfende Gewalten oder Welt ohne Krieg

Kämpfende Gewalten oder Welt ohne Krieg

1920
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dangerous Days

Dangerous Days

1920
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
His Own Law

His Own Law

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mrs. John Bull Prepared

Mrs. John Bull Prepared

1918
×
Read the review Edit this entry  
08
I Do Bidoo Bidoo: Heto nApo sila!

I Do Bidoo Bidoo: Heto nApo sila!

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The End of the Game

The End of the Game

1919
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Other Half

The Other Half

1919
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The ABC of Love

The ABC of Love

1919
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Unknown Love

Unknown Love

1919
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Petrang Kabayo 2: Anong Ganda Mo! Mukha Kang Kabayo

Petrang Kabayo 2: Anong Ganda Mo! Mukha Kang Kabayo

1990
×
★½
Read the review Edit this entry