Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Most Hated Man on the Internet

The Most Hated Man on the Internet

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Coldest Game

The Coldest Game

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slackers

Slackers

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Intruders

Intruders

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slipknot: Welcome to our Neighborhood

Slipknot: Welcome to our Neighborhood

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry