• The Sacrifice

    ★★★★★

  • Nostalgia

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★★★★★

  • Everyone Else

    ★★★★★

  • Pickpocket

    ★★★★★

  • Modern Times

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • Husbands and Wives

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Where Is My Friend's House?

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Ace in the Hole

    ★★★½

  • Harold and Maude

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Barcelona

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★★