Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hardball

Hardball

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hole

The Hole

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Time

In Time

2011
×
★★
Edit this entry  
05
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry