Sort by
  • The Redeemers

    ★½

  • The State Funeral of HM Queen Elizabeth II

    ½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • Herman the Circus Clown

  • Bros

    ★½

  • Bones and All

    ★★★

  • The Chalice of Blood

  • Beast

    ★★★½

  • They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Blue Caftan

    ★★★★

  • The Beasts

    ★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Holy Spider

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Intimate Strangers

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter

    ★★★★

  • Unrest

    ★½

  • My Small Land

    ★★½

  • Alcarràs

    ★★★★★

  • Comedy Queen

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Peter von Kant

    ★½

  • Heartbeast

    ★★★½

  • Nobody Meets Your Eyes

    ★★★★½

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Moneyboys

    ★★

  • Neptune Frost

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Playground

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★½

  • Mascarpone

    ★★★½

  • The Book of Fish

    ★★★★★

  • Superior

    ★★★★

  • CODA

    ★★

  • Death to 2020

  • Tove

    ★★★½