• Ghost Dog

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Under Wraps

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Cult Following

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Shepherd's Song

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Bliss

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Cross Country Christmas

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • Christmas Comes Twice

    ★★

  • Unlocking Christmas

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Black Pumpkin

    ★½

  • Time for Us to Come Home for Christmas

    ★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Audrey

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas House

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Alien Xmas

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • What Happens Next Will Scare You

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • Greatland

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • They Live Inside Us

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Kiss the Ground

    ★★★