Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mondo Hollywoodland

Mondo Hollywoodland

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Heist of Hallow's Eve

The Heist of Hallow's Eve

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Pumpkin Moon

Pumpkin Moon

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Intervention

The Intervention

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ghost Dog

Ghost Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The State's 43rd Annual All-Star Halloween Special

The State's 43rd Annual All-Star Halloween Special

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
Elvira's Halloween Special

Elvira's Halloween Special

1986
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Edit this entry  
28
What Happens Next Will Scare You

What Happens Next Will Scare You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Attack of the Demons

Attack of the Demons

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Edit this entry  
25
Under Wraps

Under Wraps

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Mystery Magical Special

Mystery Magical Special

1986
×
★★
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Midnight Masquerade

Midnight Masquerade

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
Ghost Squad

Ghost Squad

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Edit this entry  
20
CreepTales

CreepTales

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Maleficia

Maleficia

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Lumpkin the Pumpkin

Lumpkin the Pumpkin

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
Monster Mash: The Movie

Monster Mash: The Movie

1995
×
★★
Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Betty Boop's Hallowe'en Party

Betty Boop's Hallowe'en Party

1933
×
★★★
Edit this entry  
16
The Trouble with Miss Switch

The Trouble with Miss Switch

1980
×
★★½
Edit this entry  
15
The Scream Team

The Scream Team

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Cult Following

Cult Following

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bunni

Bunni

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★½
Edit this entry  
12
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
09
Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

2013
×
★★★
Edit this entry