Sort by

PuRock has logged 470 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death Race 2050

Death Race 2050

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gator

Gator

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
War Machine

War Machine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Touch of Her Flesh

The Touch of Her Flesh

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jingle Bell Rocks!

Jingle Bell Rocks!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nipples & Palm Trees

Nipples & Palm Trees

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Candle

The Christmas Candle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trailer Park Boys: Live at the North Pole

Trailer Park Boys: Live at the North Pole

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry