Sort by

Hannah has logged 203 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Man

Wonder Man

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Age of the Medici

The Age of the Medici

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Edit this entry  
10
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
22
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Picnic

Picnic

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Charulata

Charulata

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
Read the review Edit this entry  
25
The Scarlet Pimpernel

The Scarlet Pimpernel

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man Hunt

Man Hunt

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Admission

Admission

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
3, 2, 1... Frankie Go Boom

3, 2, 1... Frankie Go Boom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Quartet

Quartet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1776

1776

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry