• Black Crab

    ★★★

  • Turning Red

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Chair

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

  • Mortal Kombat

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

  • First Man

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Ocean's Eight

  • Midnight Sun

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Zookeeper's Wife

  • Arrival

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★½

  • De Palma

    ★★★½

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★

  • Larry Crowne

    ★★½

  • Rango

    ★★★★★

  • True Grit

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • A Serious Man

  • Doubt

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Hot Rod

    ★★★

  • The Orphanage

    ★★