Sort by

taran has logged 41 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
XConfessions 23

XConfessions 23

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
XConfessions 7

XConfessions 7

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
XConfessions 16

XConfessions 16

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
XConfessions 6

XConfessions 6

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Impregnation Nation

Impregnation Nation

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
XConfessions 8

XConfessions 8

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry