Sort by

Push has logged 169 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas at Dollywood

Christmas at Dollywood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
A Very Merry Bridesmaid

A Very Merry Bridesmaid

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas à la Carte

Christmas à la Carte

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christmas CEO

Christmas CEO

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Nine Kittens of Christmas

The Nine Kittens of Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hope at Christmas

Hope at Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boyfriends of Christmas Past

Boyfriends of Christmas Past

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry