Ben has logged 225 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 33

The 33

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The BFG

The BFG

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pixels

Pixels

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Riddick

Riddick

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
War Machine

War Machine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry