ellis has logged 27 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Think I Love My Wife

I Think I Love My Wife

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★½
Edit this entry