RSS feed for Patrick
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Gangsta

Gangsta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Demon Inside

Demon Inside

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Zagros

Zagros

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Extinction

Extinction

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Warning

The Warning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Racer and the Jailbird

Racer and the Jailbird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Tau

Tau

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Titan

The Titan

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Cub

Cub

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Circle

The Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kill List

Kill List

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Anon

Anon

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Sleight

Sleight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry