RSS feed for paulo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
½
Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
K-12

K-12

2019
×
★½
Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Edit this entry  
29
When Angels Sleep

When Angels Sleep

2018
×
★½
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Craft

The Craft

1996
×
★★
Edit this entry  
17
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Second Act

Second Act

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
½
Edit this entry  
21
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Edit this entry  
18
Dream Boy

Dream Boy

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
Edit this entry  
13
A Madea Family Funeral

A Madea Family Funeral

2019
×
½
Edit this entry  
13
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Polaroid

Polaroid

2019
×
Edit this entry  
04
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Edit this entry  
03
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little

Little

2019
×
★★★½
Edit this entry