RSS feed for paulo
  • Godzilla: King of the Monsters

    Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

    e o godzilla que lute!

  • Murder Mystery

    Murder Mystery

    ★★★★★

    fast & furious got NOTHING on jennifer aniston

  • Shazam!

    Shazam!

    ★★★★½

    when billy jumped from that rooftop and screamed SHAZAM!......wow......i felt THAT

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★★½

    what the fuck did i just watched and why i loved it so much???

  • Vice

    Vice

    ★★★

    i was almost sleeping when i heard jeff probst saying "the tribe has spoken" and i was like holy shit is that a motherfucking survivor reference

    ps: i want a spin off focused on liz and mary relationship pls thank u

  • Upgrade

    Upgrade

    ★★★½

    black mirror season 5 looking great af

  • A Simple Favor

    A Simple Favor

    ★★★★

    i didn't know i needed anna kendrick and blake lively together until this movie, but now this is everything i need in my life

  • I Still Know What You Did Last Summer

    I Still Know What You Did Last Summer

    ★★

    sarah michelle gellar and ryan phillippe dying on the first movie and not participating on the sequel.........ugh their minds

  • Eighth Grade

    Eighth Grade

    ★★★★½

    i wouldn't mind watching kayla in high school, and college, and working, and having kids etc. can i have the sequels please?

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★

    longest acting challenge in drag race herstory

    rex shantay you stay

  • The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

    The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

    ★★★

    mad max but way gayer (and way better)

  • American Animals

    American Animals

    ★★★½

    of course evan peters' acting was great and all but CAN WE TALK ABOUT BLAKE JENNER?????????

    biggest plot twist of the movie was his acting tbh, i was truly shocked