Sort by
  • The Exorcist

    ½

  • Smile

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • What's the Hold Up?

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Boogie

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Bronze Broken Heart

    ★★★★★

  • Oh Shit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Four Grooves

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Les Voleurs

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Slice

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Nun

  • White Boy Rick

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★★