Sort by

Qais has logged 15 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry