qiore has logged 18 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry