Sort by

Quinn has logged 38 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Be

To Be

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legion

Legion

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry