Quinn has logged 38 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Junk Head 1

Junk Head 1

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Opera

Opera

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Versus

Versus

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry