Quinn has logged 41 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ramekin

Ramekin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Megaguirus: The G Extermination Strategy

Godzilla vs. Megaguirus: The G Extermination Strategy

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Cult

Cult

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Cliff Part II

Red Cliff Part II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales That Witness Madness

Tales That Witness Madness

1973
×
★★
Edit this entry  
18
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bartleby

Bartleby

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry