• Licorice Pizza

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • See Know Evil

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • LoveTrue

    ★★★★

  • Fire at Sea

    ★★★★★

  • Love

    ★★★★★

  • Stray Dogs

    ★★★★

  • Sacro GRA

    ★★★★★

  • She's the Man

    ★★★★

  • Malibu's Most Wanted

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Yi Yi

    ★★★★★

  • Gladiator

    ★★★★★

  • The Hole

    ★★★★

  • The River

    ★★★

  • Beautiful Girls

    ★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★★½

  • The City of Lost Children

    ★★★½

  • Vive L'Amour

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Rebels of the Neon God

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Orchestra Rehearsal

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Wild Strawberries

    ★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★★

  • La Strada

    ★★★½