qplk has logged 118 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Barber Shop

The Barber Shop

1933
×
Read the review Edit this entry  
16
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life and Freaky Times of Uncle Luke

Life and Freaky Times of Uncle Luke

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
08
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry