Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

  • God's Crooked Lines

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Do Revenge

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • Drifting Home

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Devil in Ohio

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • The Beasts

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Moonage Daydream

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Clark

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Novelist’s Film

    ★★★

  • Living

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • 7 Women and a Murder

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • The Chestnut Man

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

  • The Forgiven

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★